Make your own free website on Tripod.com
Menu

 

2014     

2013         

2011

2010

2008


2007
 
2006
Leroy  "Moose" Meyer

Ken Lovass

Sonia Cook 

Gus Schram

Don Hostrup
Kevin Brekke

Ed Wheeler

Don Goldsmith
Tony Scrima







Dan & Sylvia David
Glenn Bogenschneider






Hall of Famers

 

1976
Harvey Elmerson - Wisconsin Rapids
Casey Jones - Plymouth

1977
Arthur Niemann - Milwaukee

1978
Edward Wing - Germantown

1979
Tommy Bartlen - West Allis
Swen Bowman - Green Bay

1980
Arnie Rupnow - Oconomowoc
Wally Saeger - Ixonia

  

1981

Bill Glass - Vesper
Carl Pfeffer - Milwaukee

1982
Art Klement - Fort Atkinson
Ed Schimek - Milwaukee

1983
Henry Bartel - Wautoma
Ann Opsteen - Combined Locks

1984
Harold Bestul - Rosholt
Bob Wilkie - Berlin

1985
Curt Bestul - Eau Claire
Beaty Bestul - Eau Claire
C.L. Ollerman - Fond du Lac
Archie Johnson - Chilton
Esther Voigt - Fredonia

1986
Pat Eaton - Eau Claire
Carl Joppe - Green Bay
Jerry Kamps - Combined Locks

1987
Susie Pritzlaff - Germantown
Ray Specht - Marshfield

1988
Darlene Ebert - Fredonia
Harold Scheets - San Diego, CA

1989
Forrest Mitchell - Schaumburg, IL
Royce Wrucke - Horicon

1990
Ralph Maylahn - Genesee Depot
Earl Ramquist- Beloit

1991
Charles Christoplis - Hemet, CA - belonged to the Sheboygan HS Club
Wally Srenaski - Green Bay
Cyrena Srenaski - Green Bay

1992
John Secord  - Fond du Lac
Jane Smith - Balsam Lake

1993
Bob Phelan - Appleton

1994
Felix Kubly - Watertown

1995
Rick Pritzlaff - Germantown

1996
Jim Haupt - Milwaukee
Howie Voiles - Lannon

1997
Ray Billen - Kenosha
John Brezina - Boyceville
Ray Hill - Michigan  *honorary member

1998
Dick Hansen - Franksville

1999
Norm Mauthe - Platteville

2000
Sid Anderson - Janesville

2001
Clayton Gage - Millstown
Earl Paulson - Beloit
Red Ferguson - South Beloit, IL *honorary member

2002
Lorraine Sternberg - Richfield

2003
Randy Rein - Mosinee

2004
Edie McKinney - Luck

2005
Ken Jaeger - New London
Ken Kosky - Schofield

2006
Terry Sternberg - Richfield

2007
Bun Carley - Richland Center

2008
John Udelhofen - Barnaveld

2009
Gert Wilcziek - Whitehall


2010
Norval “Bud” Renley - Beloit

 

2011 

Mark Stevens - Marengo

 

 2012

 Norm "Mouse" Beckius - Beloit


2013
Elaine & Cliff Troullier - Whitelaw

 

2014

Gene Mason

 

2015

Tom Steinke

Rudy Van Fleet